نکات مهم در استفاده از دستگاه شیرینگ محصولات

  نکات مهم در استفاده از دستگاه شیرینگ محصولات

  یکی از الزامات تولیدی های صنعتی دستگاه شیرینگ(ویراماشین) است که بسته بندی محصولات را انجام می دهد در مقاله نکات مهم در استفاده از دستگاه شیرینگ محصولات به بیان

  یکی از الزامات تولیدی های صنعتی دستگاه شیرینگ است که بسته بندی محصولات را انجام می دهد در مقاله نکات مهم در استفاده از دستگاه شیرینگ محصولات به بیان نکاتی در مورد نحوه استفاده از دستگاه شیرینگ پک و بسته بندی با نایلون شیرینگ می پردازیم، همراه ما باشید.

   

  نکات موثر در بسته بندی با نایلون دستگاه شیرینگ

  در بسیاری از موارد جهت بسته بندی محصولات از نایلون شیرینگ استفاده می شود.

  این بسته بندی به جهت پک کردن محصولات و آسان تر شدن حمل و نقل و همچنین جلوگیری از آلودگی و ضربه خوردن انجام می شود.

  دستگاه شیرینگ پک و نایلون شیرینگ در مدل های متعددی وجود دارند که با توجه به محصول مورد نظر می توان از آنها استفاده کرد.

  نایلونی که در دستگاه شیرینگ استفاده می شود برای بسته بندی و پک کردن محصولات است و به جهت محافظت و جلوگیری از آلودگی صورت می پذیرد.

  از نایلون شیرینگ هم در بسته بندی های خانگی و هم در کارخانه ها و تولیدی ها استفاده می شود.

  اگر نمی دانید منظور از نایلون شیرینگ پک چیست بطری های نوشابه را به خاطر بیاورید که با نایلونی مستحکم دور تا دور آن بسته بندی شده بود.

   

  نحوه کار کردن با دستگاه شیرینگ پک

  شیرینگ از لغت shrink گرفته شده که به معنی فشرده سازی یا کوچک شدن است.

  در فرایند شیرینگ که با کمک دستگاه شیرینگ پک و نایلون انجام می شود محصولات در کنار هم قرار می گیرند و محکم و کنار هم بسته بندی می شوند که هم دسته بندی آسان تری داشته باشند و هم حمل و نقل آسوده تری داشته باشند.

  شیرینگ کردن محصولات آخرین مرحله در فرایند بسته بندی است یعنی اینکه محصولات بسته بندی شده اند و در آخر به منظور نکاتی که گفته شد در بسته بندی بزرگ تری قرار میگیرند.

  برای پک کردن محصولات از دستگاه شیرینگ پک باید استفاده کرد که در انواع مختلفی ساخته و تولید می شوند که در دو نوع دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک و دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک می باشند.

  دستگاه شیرینگ پک دستی هم وجود دارد که در صنایع و تولیدی های بزرگ از آنها استفاده نمی شود.

  دستگاه شیرینگ پک به طور خلاصه به این صورت کار می کند که نوار نقاله محصولات را داخل کوره مخصوص شیرینگ انتقال می دهند که دستگاه به اندازه مورد نیاز درو محصولات می کشد و حرارتی تا حدود 220 درجه را ایجاد می کند که باعث می شود نایلون جمع و خالی از هوا شود و به درستی به محصول بچسبد و یک بسته بندی محکم را شاهد باشیم.

  خرید و یا تعمیر دستگاه شیرینگ پک

  جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  09129410151

  انواع نایلون شیرینگ

  نایلون شیرینگ در اندازه ها، ابعاد، طول و عرض های مختلف قابل تولید و موجود است و در برخی موارد باید نایلون ها را در ابعاد مورد نیاز سفارش داد، زیرا برای بسته بندی محصول، اندازه نایلون شیرینگ اهمیت دارد.

   

  نایلون شیرینگ در دو نوع تولید می شود. برش نایلونی تک لایه و چند لایه. مطمئنا، هر چه این نایلون ها لایه های بیشتری داشته باشند، ضخیم تر و قوی تر هستند.

  ضخامت آنها از حدود 30 میکرون تا 200 میکرون متغیر است. نایلون شیرینگ معمولا لایه ضخیم کافی ندارد و برای استفاده از آن بهتر است از چند لایه برای بسته بندی استفاده نمود.

  از انواع نایلون شیرینگ را از نظر جنس می توان نایلون pvc، po، pp و... اشاره نمود.

   

  برای اینکه یک محصول با ماشین و نایلون بسته بندی شود، ابتدا باید مشخص شود که چه نوع بسته بندی برای آن محصول لازم است.

  هر محصول بسته به اینکه چه محصولی است و در کدام دسته محصول قرار می گیرد، باید به روش خاص خود بسته بندی شود.

  به عنوان مثال بسته بندی مواد غذایی تازه، محصولات فله، مواد شیمیایی، داروها، تجهیزات پزشکی، بطری های نوشابه و آب معدنی، کلوچه و شکلات و ... همگی متفاوت بوده و در خط تولید هر کدام از آنها نوع خاصی از بسته بندی و قیچی نایلونی وجود دارد.

   

  نکات مهم در استفاده از دستگاه شیرینگ پک

  نمونه های مختلفی از دستگاه های شرینک پک ساخته شده است که هر کدام ویژگی های کاری خاص خود را دارند.

  ساختار دستگاه شیرینگ پیچیده نیست و با ایجاد دما در محفظه خود باعث می شود نایلون پلاستیکی دور بسته بندی را بپوشاند.

  دانستن نکات مهم در استفاده از هر وسیله ای ضمن افزایش کار باعث افزایش طول عمر دستگاه نیز می شود. در زیر چند نمونه از چیزهایی آورده شده است که به شما کمک می کند از دستگاه شرینک راپ خود بیشترین بهره را ببرید.

   

  • برای داشتن بسته بندی خوب و یک دست لازم است 20-15 دقیقه قبل از شروع کار گرم کردن کوره دستگاه ضروری است.
  • اگر دمای محفظه به حد مطلوب نرسد، نایلون شیرینگ به درستی جمع نمی‌شود و محصول را نمی‌پیچد.
  • در پکیج های شیرینگ با سیستم دوگانه سوز، کار با سیستم گاز شهری از طریق مشعل های صنعتی که در دو طرف دستگاه تعبیه شده وارد شبکه می شود و شبکه نصب شده در داخل کوره تولید گرما می کند و با برخورد باد به چرخ داخل فر، دمای داخل محفظه به طور یکنواخت گرم می شود.
  • دودکش های ایجاد شده در قسمت بالایی فر برای خروجی دی اکسید کربن در نظر گرفته شده است که باید به شیرهای خروجی متصل شود.
  • هنگامی که یک یا چند عنصر داخل فر معیوب یا سوخته است، می توان به راحتی با باز کردن دو درپوش آن را تعویض کرد. هنگام تهیه این قطعات به قدرت آنها توجه کنید.
  • توری تعبیه شده در قسمت نوار نقاله به دلیل شکل بافت و همچنین وزش باد از پایین دستگاه با استفاده از فن دمنده از چسبیدن نایلون در هنگام ورود محصول به کوره جلوگیری می کند.